ГЛАВНАЯ       О ЦЕНТРЕ        ФОТО           ФОРУМ       КРУЖКИ      ПРОЕКТЫ  
Главная arrow Новости arrow Seebikarbi Ralli - Soap Box Derby 2009
Wednesday, 24 July 2024
 
 
Главное меню
Главная
Новости
Проекты
Форум
Поиск
Ссылки
О Центре
Soap Box Derby in Estonia 2012
Koolitus
Soap Box Derby in Estonia 2015
Друзья
    

 

    

   

  

     KIK

  

      

 

     

 

Seebikarbi Ralli - Soap Box Derby 2009
Wednesday, 23 April 2008

 Seebikarbi Ralli - Soap Box Derby 2009

Elmise sajandi kolmekümnendate aastate algusest alates viiakse USA-s igal aastal läbi väga populaarseid võistluseid isetehtud vankrites, mida võib nimetada mootoriteta autodeks, mis liiguvad mööda kaldtrasse. Selliseid võistlusi nimetatakse seal "Seebikarbi Ralli" (Soap Box Derby).

Taoline nimetus pole valitud juhuslikult. Esimestel mootoriteta mikroautodel olid kere asemel puukastid, mille külge olid kinnitatud rattad. Alles hiljem ilmusid hästi konstrueeritud ja hoolikalt valmistatud "Seebikarbi Ralli" mootoriteta mikroautod, kuid võistluste nimetus jäi endiselt samaks – seda ei muudetud.

Praegu viiakse selliseid võistluseid läbi mitte ainult USA-s, vaid ka paljudes Euroopa riikides ning need on meeldejäävad loomingulised ja kujutlusvõimet haaravad spordiüritused.

06. juunil 2009.a toimuvad sellised võistlused Narva Linnapäevade ajal Pärnaorus. Võistluste korraldajaks on Loomingulise arengu ja vaba aja veetmise keskus "Gagarin"

Edasi ...

 Me kutsume kõiki, kellele meeldib tehnika, konstrueerimine, sport, hea tuju, uued sõbrad ja meeldejäävad peod, võtma osa sellest üritusest. Osa võtma oodatakse pere-, sõbra-, autokodade-, tehniliste klubide meeskondi üle kogu Eesti. Selleks on teil vaja luua omaenda sõiduk. Üritusest võivad osa võtta ka meeskonnad. Teie auto konstruktsioonile esitatakse ainult kolm kohustuslikku tingimust:

Mootori puudumine (auto veereb kaldtrassidel)

Rooli olemasolu (pöörded)

Pidurite olemasolu (auto peatamine) 

Muid piiranguid autode konstruktsiooni, materjalide ega mõõtmete osas ei ole. Teretulnud on autode omapärane väljanägemise. Autod võivad olla kaunistatud visuaalse või tekstiinformatsiooniga (näiteks reklaam), mis aga ei tohi olla vastuolus esteetikanormide ega seadusandlusega. Kokkuvõtete tegemine toimub kahes nominatsioonis. Eraldi hinnatakse trassi läbimise kiirust (ajaliselt) ning eraldi konstruktsioonide väljanägemist ja originaalsust.

Auhinnad antakse võistluse võitjatele üle sponsorite ja ürituste korraldajate poolt. Kõik võistluses osalenud meeskonnad saavad mälestusauhinnad.

Samuti kutsume üles sponsoreid toetama võistluste korraldamist ja läbiviimist. Antud üritusest teavitatakse nii kohalikes, kui ka üleriiklikes massiteabevahendites (ajakirjandus, raadio, TV). Kahtlemata äratab see meeldejääv ja põnev üritus nii Narva elanike kui ka teiste linnade külaliste tähelepanu. Firmade, teenuste või toodete reklaami võib paigutada osalejate autodele, samuti ürituse läbiviimise alale paigaldatud lippudele, trükistele või plakatitele. Üritust võib toetada järgmiselt: abi osutamine ürituse korraldamises, osalejate ja võistlejate premeerimine auhindadega, korraldamiskulude kandmine või osalejate abistamine autode valmistamisel võistlusest osavõtmiseks.

Võistluse peaauhind- mäejalgratas. Kõik võistlusest osalejad saavad suurepärased auhinnad võistluse korrraldajatelt ja sponsoridelt

Võistlusest osavõtjad peavad  registreerima end kuni 31. maini 2009.a. ( )

 

Ürituse infotoetus toimub ka Keskuse koduleheküljel aadressil http://www.gagarin.ee/

 2007 a. pildid on SIIN ...

2008 a. pildid on SIIN ja SIIN ...

Video on SIIN (YouTube).

 

 

 
< Prev
Наши проекты

   Eesti keel
(Seebikarbi Ralli 2015)

 

Soapbox Derby - 2010 in Estonia

  

 

 
Rambler's Top100 Copyright "Gagarin" Keskus, Narva 2006